تفاوت کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی

تفاوت کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی

با داشتن عضویت اتاق می توانید برای صدور و تمدید کارت بازرگانی اقدام کنید. از عضویت برای صدور گواهی مبدا، رسیدگی به امور ویزای تجار، رسیدگی به دعاوی بین المللی، مشاورات حقوقی و غیره می توان استفاده کرد. ضمنا کارت عضویت و اتاق باهم صادر می شوند به این معنی کخ شخصی که دارای کارت بازرگاین می باشد عضو اتاق بازرگانی نیز هست. کارت بازرگانی برای انجام کلیه مراحل صادرات و واردات الزامی است، اگر شخص حقیقی و حقوقی فقط عضویت اتاق را داشته باشد نمی تواند واردات و صادرات را انجام دهد.

در مقالات قبل درباره هر یک از موارد کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی به طور کامل توضیح داده شد.

در اینجا به چند مورد که درباره دریافت کارت بازرگانی ضروری می باشد مجددا اشاره می کنیم.

واردات و صادرات منوط به داشتن کارت بازرگانی می باشد و در صورت عدم داشتن کارت بازرگانی باید از شرکت ها و یا افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند برای واردات یا صادرات ملزومات و احتیاجات خود و شرکت کمک بگیرید.

برای دریافت کارت بازرگانی شما باید شفافیت مالیاتی داشته باشید. کد اقتصادی خود را باید از قبل دریافت کرده باشید و در مواقع مشخص شده نسبت به تسویه حساب مالیات خود اقدام کرده باشید.

در صورتی که متقاضی عضویت در اتاق بازرگانی هستید باید حتما اطلاعات تجاری و شخصی فرد و یا شرکت کاملا به طور صحیح و واضح مشخص شود. تفاوتی ندارد که تقاضای عضویت اتاق بازرگانی تهران یا شهرستان ها را دارید این مورد در همه شهرها صادق می باشد.

متقاضی کارت بازرگانی که اصالت ایرانی ندارد در صورتی که مشخص شود روابط اقتصادی و تجاری فی مابین کشور شخص و ایران وجود دارد می تواند درخواست کارت بازرگانی نماید.

مدیران دولتی و غیر دولتی محدودیت خاص قانونی برای دریافت کارت بازرگانی ندارند مگر در برخی شرایط خاص.

مدیران و افرادی که سابقه کار دولتی دارند و یا در شرکت های تعاونی مشغول به کار هستند نمی توانند کارت بازرگانی به نام خودشان دریافت نمایند. افرادی که سابقه محکومیت کیفری و یا محکومیت به تقصیر دارند برای این دسته از افراد در جایگاه مدیرعامل صدور کارت بازرگانی امکان پذیر نمی باشد.

هر فرد حقیقی و حقوقی تنها یکبار می تواند کارت بازرگانی دریافت نماید مگر اینکه یکبار به صورت شخصی و بار دیگره به نمایندگی از شرکت و یا نهاد مربوطه کارت بازرگانی برای او صادر شود.

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

We keep your data private and share your data only with third parties that make this service possible. Read our Privacy Policy.

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *