ثبت شرکت در قبرس

ثبت شرکت در قبرس

به طور کلی همه نوع فعالیت در قبرس به شرکت ثبت شده نیاز دارد. حتی مغازه ها در قبرس برای فعالیت نیاز به تاسیس شرکت دارند ولی یک شرکت می تواند چندین بیزینس مختلف را پوشش دهد. سیستم پولشویی و نظام بانکی در قبرس شدیدا تحت کنترل می باشد و کلیه شرکت ها باید حساب بانکی داشته باشند و مالیات های مربوطه و بیمه نیز در زمان های مقرر باید پرداخت گردد.

در شرایط معمول برای اروپایی ها و افراد قبرسی هیچ گونه محدودیتی برای ثبت شرکت وجود ندارد ولی سایر افراد نیازمند هستند که مدارکی را در این زمینه تکمیل کنند و اگر نیاز به اقامت و افتتاح حساب بانکی هم داشته باشند مدارک بیشتری نیازمند هستند.

در صورتی که افراد نیازی به اقامت در قبرس نداشته باشند با هزینه کمتر از ۱۰۰۰ یورو و مشاوره صحیح می توانند در قبرس شرکت ثبت کنند ولی اگر برای افتتاح حساب و اقامت همزمان اقدام شود هزینه ها متفاوت خواهد بود

این مطلب را در نظر داشه باشید که برای افراد ایرانی ثبت شرکت به تنهایی در قبرس به معنی گرفتن اقامت نمی باشد و بسیاری از شرکت های سودجو اطلاعات کافی در اختیار موکلین خود قرار نمی دهند و عملا ثبت شرکت برای افراد ایرانی به تنهایی کافی نمی باشد.

به طور کلی در قبرس ۲ نوع شرکت می توان ثبت کرد.

Trading company  و یا شرکت های تجاری، شرکت هایی هستند که از طریق آنها خرید، فروش، صادرات، واردات و هرگونه روش دیگر برای کسب درآمد و فعالیت محدودیتی ندارد. حداقل سرمایه برای این شرکت ها و کسانی که اقامت هم می خواهند ۱۷۱٫۰۰۰ یورو می باشد.

Service company و یا شرکت های خدماتی شرکت هایی هستند که صرفا کار خدماتی انجام می دهند و خرید یا فروش در این نوع از شرکت ها اگر در راستای خدماتی که انجام می دهند بلامانع است. حداقل سرمایه برای این شرکت ها و کسانی که اقامت هم می خواهند ۶۵٫۰۰۰ یورو می باشد.

پس از انجام مراحل اولیه ثبت برای هر کدام از این شرکت ها باید افتتاح حساب جاری به نام شخص انجام شود. مبلغی که برای سرمایه اولیه شرکت نیاز هست را باید در حساب بلوکه کنید و گواهی موجودی حساب به اداره مهاجرت جهت دریافت اقامت ارائه می شود.

پس از دریافت اقامت می توان پول را از حساب خارج کرد و هرکاری که مایل بودین انجام دهید ولی بهتر هست در راستای کسب و کار انجام شود.

برای ثبت شرکت در قبرس علاوه بر مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره یک منشی قانونی نیز باید تعریف شود.

وظیفه منشی در این شرکت ها دریافت نامه ها و اسناد قانونی است و در صورت لزوم مراجع دولتی باید یتوانند با منشی تماس برقرار کنند. منشی شرکت باید در خاک قبرس مستقر باشد و نشانی ثابت داشته باشد. و در صورتی که از جانب دولت با شرکت شما تماس گرفته شود و کسی پاسخگو نباشدشرکت منحل و کلیه حساب ها و اقامت هایی که گرفته شده باطل می شود.

راه حل هایی می تواند در این زمینه پیش روی شما قرار بگیرد که کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.

به عنوان مثال یکی از این راه حل ها داشتن دفتر کار مجازی ولی با آدرس واقعی است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس به شرح زیر است:

فرم پر شده پرسشنامه ثبت شرکت خارجی در قبرس

فرم پرشده تعیین نام شرکت

تهیه اساسنامه و مستندات قانونی برای ثبت شرکت

ثبت شرکت مورد نظر (در بالا نوع شرکت توضیح داده شد)

افتتاح حساب بانکی

معاینات پزشکی در قبرس (در صورت دریافت اقامت)

تهیه قرارداد محل اقامت

شماره VAT  در صورت نیاز

حسابداری و ارائه اسناد مالیتی

استفاده از دفتر کار مجازی و یا شرکت واقعی

برای انجام این امورات مبالغی به صورت یورو دریافت می گردد که این هزینه ها بسته به نوع خدمات متفاوت می باشد.

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

We keep your data private and share your data only with third parties that make this service possible. Read our Privacy Policy.

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *