ثبت شرکت مواد غذایی

ثبت شرکت مواد غذایی

اوج شتاب‌گیری تاسیس کارخانه‌های صنایع غذایی به شکل مدرن و امروزی آن به موج تجددخواهی و گسترش شهرنشینی در ایران بازمی‌گردد، چراکه در این دوران روش‌های سنتی تولید غذا دیگر جوابگوی نیاز شهروندان نبوده و با الزامات زندگی شهری همخوانی نداشتند، از این رو سبب شد سرمایه‌گذاران با پیروی از الگوهای پیشرفته موجود در کشورهای غربی و با توجه به پتانسیل های بالای کشور در تولید محصولات کشاورزی اقدام به احداث کارخانه‌های صنایع غذایی در نقاط مختلف کشور کنند.کارخانه های صنایع غذایی بسیاری در این مدت در کشور تاسیس شدند و کارخانه‌های قبلی توانستند فعالیت خود را گسترش داده و علاوه بر رفع نیاز جمعیت رو به گسترش ایران، محصولات خود را به دیگر کشورها نیز صادر کنند.
کسب و کار موفق صنایع غذایی همواره یکی از موضوعات مورد علاقه برای کارآفرینان است.
علی رغم زمینه های سرمایه گذاری کلان در حوزه مواد غذایی همچنان ورود به حوزه مواد غذایی با سرمایه اندک امکان پذیر است. در بسیاری از موارد، سرمایه گذار می تواند با سرمایه کم و بدون داشتن پیش زمینه تولید وارد این حوزه از فعالیت های اقتصادی شود.
از مهمترین مزیت سرمایه گذاری در مواد غذایی وجود بازارهای همیشگی در این حوزه است.
در صورتی که قصد ورود به این بخش از فعالیت تجاری را دارید باید بدانید که تضمین بهداشت و سلامت به عنوان بقای شرکت های غذایی؛نقش حائزاهمیتی دارد.
در همین راستا به بررسی شرایط و ضوابط ثبت شرکت مواد غذایی می پردازیم:
در نخستین گام جهت  ثبت شرکت مواد غذایی اخذ مجوز از اداره ی مربوطه و کسب پروانه ی لازم از سازمان غذا ضرورت دارد.همچنین توجه داشته باشید که شرکت پخش مواد غذایی، از همان ابتدا نیاز به یک انبار که با ضوابط فنی و بهداشتی مطابقت داشته باشد دارد. در رابط با انتخاب قالب فعالیت شرکت نیز باید اشاره نمود که می توانید جهت ثبت شرکت مواد غذایی به دو شکل سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود اقدام نمایید.
شرایط ثبت شرکت مواد غذایی سهامی خاص عبارتند از‪:‬
* حداقل ۳ نفر عضو+۲نفر بازرس
* حداقل ۳۵ درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود‪.‬
* حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ ریال
* مدت زمان ثبت آن نیز حدودا ۱۵ روز کاری می باشد.
شرایط ثبت شرکت مواد غذایی با مسئولیت محدود عبارتند از‪:‬
* وجود حداقل ۲ نفر عضو
* حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ ریال
* تعهد با پرداخت کل سرمایه
* مدت زمان ثبت نیز ۱۵ روز کاری بطول می انجامد.
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت غذایی سهامی خاص‪:‬
کپی مدارک شناسایی کلیه اعضا (کارت ملی و شناسنامه‪(‬
امضای اقرارنامه
‪اصل گواهی عدم سوپیشینه‬
اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
تنظیم وکالتنامه بنام وکیل،چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مواد غذایی با مسئولیت محدود‪:‬
کپی مدارک شناسایی(کپی شناسنامه و کارت ملی‪(‬
‪اصل گواهی عدم سوءپیشینهامضای اقرارنامه‬
مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

سپس نسبت به تهیه ی شرکتنامه(برای شرکت های مسئولیت محدود)،اظهارنامه شرکت،اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت اقدام نمایید
پس از آماده کردن مدارکی که ذکر کردیم باید با انتخاب حداقل ۵ نام شرکت آن را به اداره مربوطه ارائه دهید سپس کارشناسان مربوطه به بررسی این مدارک و نام آن می پردازند و پس از آن متقاضیان باید حق الزحمه را به حساب واریز نموده و چنانچه مور تایید قرار گرفت باید در روزنامه کثیرالانتشار چاپ شده و در اداره ثبت شرکت ها ثبت نمایند.

توجه داشته باشید در صورت تمایل میتوانید انجام تمامی این مراحل را به کارشناسان هلدینگ ثبتی حقوقی آفریقا بسپارید تا مراحل ثبت با سرعت و کیفیت هر چه بهتر انجام پذیرد.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

We keep your data private and share your data only with third parties that make this service possible. Read our Privacy Policy.

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *