لزوم دریافت روزنامه رسمی ثبت برند

لزوم دریافت روزنامه رسمی ثبت برند

ثبت علامت تجاری پروسه ای است که صبوری افراد را می طلبد و ممکن است که گاها تا ۶ ماه بسته به میزان اقدامات در اداره مالکیت معنوی به طول انجامد. شما می توانید به صورت اینترنتی اقدام به ثبت برند کنید ولی در صورتی که در حین کار با اخطار و یا مواردی از این قبیل مواجه شوید آنجاست که متوجه می شوید که یک پشتیبان حقوقی با سابقه برای شما لازمه فرآیند می باشد. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما از شرکت های با سابقه خدمات خود را دریافت کنید.

برای لزوم دریافت روزنامه رسمی برند و پس از آن تصدیق ۱۰ ساله لازم است که قبل از آن توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

هنگامی که شما برای ثبت برند و یا علامت تجاری اقدام می کنید ابتدا باید اظهارنامه تنظیم گردد و پس از بررسی کارشناسان سازمان در صورت نبود سوابق و یا مشابه برند یا هم آوای آن، درخواست اولیه شما آگهی می شود و شخص متقاضی مکلف است ظرف مدت ۱ ماه پس از صدور آگهی در اداره مالکیت معنوی تشکیل پرونده دهد تا شماره ثبت را دریافت نماید، پس از اینکه واریزی ها انجام شد مجددا برای نوبت دوم در روزنامه رسمی آگهی تکرار می شود. پس از این مرحله تا ۱ ماه مهلت دارید تا با در دست داشتن مدارک برای دریافت تصدیق گواهی ثبت ۱۰ ساله اقدام نمایید تا برند را برای مدت زمان ۱۰ سال در اختیار داشته باشید و پس از آن می توانید مجدد برای تمدید اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که پس از آگهی نوبت دوم دریافت گواهی تصدیق ۱۰ ساله اجباری می باشد و در صورت عدم دریافت کل مراحل شما کان لم یکن تلقی می گردد.

در زیر به استناد از ماده ۱۲۶ و ۱۲۷ اداره مالکیت معنوی در خصوص دریافت روزنامه رسمی و گواهی تصدیق ۱۰ ساله می توانید اهمیت این موضوع را کامل تر درک نمایید.

ماده ۱۲۶

پس از انتشار آگهی ثبت علامت، موضوع ماده ۱۲۰ این آیین‌نامه و تحویل نسخه منتشر شده یا منعکس در سایت روزنامه رسمی توسط متقاضی به مرجع ثبت، ظرف ۳۰ روز از تاریخ انتشار، در صورتی که مرجع ثبت تشخیص دهد شرایط مندرج در قانون و این آیین‌نامه رعایت شده و نسبت به تقاضای ثبت علامت نیز اعتراض نشده و یا اعتراض رد شده است، علامت را پس از پرداخت هزینه‌های مربوط در دفتر ثبت علامت، ثبت می‌کند.

تبصره – در صورت عدم تحویل نسخه منتشر شده یا منعکس در سایت روزنامه‌رسمی به مرجع ثبت ظرف مهلت مقرر در این ماده، اظهارنامه کان لم یکن تلقی خواهدشد.

ماده ۱۲۷

متقاضی باید ظرف مدت ۳۰ روز پس از اعلام کتبی مرجع ثبت مبنی بر تأیید نهایی علامت، نسبت به پرداخت هزینه‌های ثبت علامت و انتشار آگهی موضوع ماده ۱۲۹ این آیین‌نامه اقدام نماید. در صورت عدم پرداخت هزینه‌ها در مهلت مقرر فوق، اظهارنامه کان لم یکن تلقی می‌گردد. این مهلت برای متقاضیان مقیم خارج از کشور ۶۰ روز می‌باشد.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

We keep your data private and share your data only with third parties that make this service possible. Read our Privacy Policy.

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *